Dariusz Kamys

Dariusz Kamys – znany również jako Kamol – polski aktor kabaretowy, autor tekstów, reżyser (serial improwizowany „Spadkobiercy), współtwórca kabaretów POTEM, HiFi i Hrabi – z którym to współpracuje do dnia dzisiejszego.

Na peryferiach zawodowo-kabaretowej działalności bawi się malarstwem. Nie liczy na nic, malowanie traktuje jak hobby, które niespodziewanie, podczas lockdown’u nabrało innego wymiaru, zaczęło się konkretyzować.
Tematem obrazów są emocje. Jego bohaterowie czują, a skoro czują to żyją. Chociaż obrazy tętnią żywimy kolorami dużo w nich jednak smutku i melancholii. 
Autor wyraża w nich drugą, mniej zna stronę swej natury. Jako artysta „bez szkół” nie podlega żadnym stylistykom, stworzył swój osobisty warsztat. Będąc na początku drogi dokonuje odważnych odkryć malarskich , zmierzając szybko do dojrzałości artystycznej. Jest to malarstwo duchowe, dotkliwe w przekazie. Odciskające pieczęć na odbiorcy. 

Cieszy go malowanie i pozytywne opinie, a najbardziej fakt, że jego obrazy wiszą w domach najlepszych przyjaciół. Jeszcze się nie zdarzyło, by któreś z nich w popłochu znosiło ze strychu obraz Dariusza, gdy ten bez zapowiedzenia pojawił się z wizytą. Dumny jest z faktu, że właścicielem jednego z obrazów jest Tomasz Sętowski.

Dariusz Kamys

Prace dostępne w galerii

Obecnie nie posidamy dzieł tego artysty w galerii