Aleksandra Wiśniewska

Artystka tworzy obrazy na płótnie, akwarele na papierze i wielkoformatowe malarstwo użytkowe na ścianach. Po ukończeniu Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Cybisa w Opolu, studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, co często widać w pracach użytkowych artystki, gdyż inspiracje czerpie z przeszłości.

W twórczości Aleksandry Wiśniewskiej może dziwić taki wybór technik malarskich, które opierają się o kategorię podłoża płótno/papier/ściana. Jednak najważniejsze dla niej pozostaje malarstwo sztalugowe. Jednocześnie nie zawężając swojej twórczości tylko do tego medium stawia sobie coraz to nowe artystyczne wyzwania.

Jej malarstwo sztalugowe to przede wszystkim fascynacja człowiekiem. Poprzez akty stara się ukazać indywidualność człowieka, ciało z jego gestem i zapisaną w nim historią znajduje swoje miejsce w naturze, lub przekazuje stany emocjonalne bez odniesień do otoczenia.

W swoich akwarelach bawi się przede wszystkim kolorem i kształtami natury w ilustracyjnej formie, szlifując warsztat i efekty jakie można uzyskać w tej wymagającej technice. Ulubione tematy to zwierzęta, rośliny i martwa natura.

 
Aleksandra Wiśniewska

Prace dostepne w galerii

  • All
  • Obrazy
  • Rzeźby
  • Zapytaj o dzieło